دوربین مداربسته پلاک خوان چیست؟

[th_author_date_cat_comment]

بسیاری از دوربین های مدار بسته عملکرد تشخیص پلاک اتوماتیک (تشخیص خودکار پلاک خودرو) را فراهم می کنند. در صنعت سیستم های نظارتی ، این فناوری به عنوان یک فناوری کارآمد و در حال توسعه تلقی می شود.

یکی از تولید کنندگان این دوربین ها هایک ویژن است. با استفاده از فناوری به کار رفته در این نوع دوربین ها و نرم افزار می توانید بسیاری از مشکلات ترافیکی ، مدیریت مکان مشاغل ، پارکینگ های بزرگ و سایر مشکلات را برطرف کنید..

دوربین های ANPR دوربین مدار بسته ای است که می تواند به طور خودکار حوادث ترافیکی را کنترل کند. یکی از کاربردهای مهم آن این است که می تواند پلاک های وسایل نقلیه مختلف را بخواند یا آنها را تشخیص دهد.

این دوربین ها می توانند پلاک های بین خطوط مختلف را تشخیص دهند. یکی از عملکردهای مهم آنها توانایی تشخیص پلاک در شرایط جوی نامساعد یا نور نامناسب است. دوربین های ANPR از طریق سیستم آنالیز خود توانایی تشخیص و تشخیص پلاک ها را دارند و به 4 سری تقسیم می شوند.

پس از ضبط ، اطلاعات توسط دوربین به مرکز مدیریت هوشمند سیستم یا ضبط کننده فیلم NVR (مجهز به نرم افزار iVMS-5200) ارسال می شود.

عملکردهای اساسی دوربین های ANPR

دوربین مداربسته ANPR پلاک خوان

ویژگی های دوربین مداربسته پلاک خوان

 • هر دوربین ANPR می تواند تا دو ردیف جاده یا خیابان را پوشش دهد
 • در این دوربین ها می توان اطلاعات را ذخیره کرد و لیستی از وسایل نقلیه عبوری را که برخلاف مقررات هستند ، تهیه کرد
 • این دوربین می تواند شرایط جاده را به خوبی کنترل کند و موانع فیزیکی را تشخیص دهد
 • این دوربین ها مجهز به لنزهای موتوری هستند که به شما امکان بزرگنمایی از راه دور را می دهد

نحوه عملکرد دوربین مداربسته ANPR

اصل کار دوربین ANPR این است که وقتی وسیله نقلیه از جلوی دوربین ANPR عبور می کند ، دوربین شماره پلاک آن را تشخیص می دهد و سپس با مراجعه به داده های موجود در نرم افزاری که در حافظه دوربین قرار گرفته است ، آن را ضبط می کند. بزودی بررسی می شود بعداً ، اگر تخلفی انجام شود ، پلیس می تواند ماشین را با توجه به شرایط متوقف کرده و پس از بررسی شواهد مربوطه ، جریمه نقدی را به شخص تحمیل کند.

داده های به دست آمده شامل تمام تصاویر ضبط شده از وسایل نقلیه عبوری ذخیره شده در دستگاه ضبط است. این اطلاعات همچنین شامل کلیه وسایل نقلیه ای است که از جلوی دوربین های مداربسته عبور می کنند.این وسایل نقلیه ممکن است قوانین را نقض نکنند ، اما اطلاعات آنها برای بررسی بیشتر مورد نیاز است.

کاربرد

اولین چیزی که باید توضیح داده شود این است که فقط با تنظیم خوب دوربین می توانید انتظار عملکرد ایده آل بسیار بالایی را داشته باشید. از دیگر عواملی که بر عملکرد صحیح این دوربین ها تأثیر می گذارد می توان به نوع لنز ، روشنایی محیط ، زاویه دید و … در صورت نقص هر یک از موارد بالا ، عملکرد دوربین را کاهش می دهد. استفاده از دوربین های مدار بسته ANPR می تواند به عنوان یک راه حل موثر با عملکرد بسیار بالا در نظر گرفته شود. برنامه های کاربردی آن عبارتند از: شناسایی و شناسایی پلاک ها ، قادر به تعیین زمان ورود به منطقه ، شماره پلاک ، مدل ماشین و رنگ خودرو

 • مدیریت اطلاعات خودرو ، از جمله مقایسه خودکار ، فیلتر لیست سیاه ، سیستم هشدار
 • جستجوی هوشمند بین تصاویر
 • قابلیت پشتیبان گیری از داده ها
 • قادر به برنامه ریزی تاریخ و زمان ورود وسیله نقلیه به پارکینگ مجاز است
 • قادر به تنظیم تاریخ و زمان ورود وسیله نقلیه به مکانی با محدودیت های زمانی است
 • بسیاری از جرایم و تخلفات از جمله سرقت اتومبیل یا خسارت را کشف کنید

برخورد ناشی از حادثه را ثبت کنید

کاربرد دوربین مداربسته پلاک خوان چیست

 • توجه 1: لازم به ذکر است که سیستم تشخیص پلاک به گونه ای قابل تنظیم است که حتی در سرعت های بالا نیز بتواند پلاک خودرو را تشخیص دهد.
 • توجه 2: تصاویر دریافت شده از پلاک و سایر مشخصات خودرو را می توان در زمان واقعی از طریق کابل مشاهده کرد یا به صورت بی سیم به پایگاه داده محلی منتقل کرد و سپس مشاهده کرد.

مزایای دوربین مداربسته Hikvision ANPR

 • نصب آسان

یکی از ویژگی های دوربین های ANPR این است که می توانند در زیرساخت های مختلف نصب شوند. این زیرساخت می تواند یک میله چراغ راهنمایی یا یک پایه یا حتی سقف یک پل هوایی باشد. بنابراین می توان نصب و رفع اشکال آن را در مدت زمان کوتاهی انجام داد.

 • تنظیمات ساده و کاربر پسند

تنظیم و تنظیم عملکردهای این دوربین ها کار پیچیده ای نیست و بسیار آسان است. حتی با استفاده از راهنمای نصب در کاتالوگ آن نیز می توان این کار را انجام داد. علاوه بر این ، یک رابط کاربر گرافیکی کاربر پسند (GUI) کنترل از راه دور این دوربین ها را آسان می کند.

 1. پس از پایان مراحل نصب اتوماتیک عملیات ، با روشن کردن سیستم ، دوربین به طور خودکار شروع به جستجوی اشیا surrounding اطراف می کند. سنسور دوربین ابتدا شرایط نوری (شبانه روز) را بررسی می کند و کیفیت تصویر را متناسب با آن تنظیم می کند. اگر سطح نور زیر آستانه روشنایی استاندارد باشد ، به حالت شب تغییر می کند. بعلاوه ، اگر عمداً دوربین کار کند ، سنسور تشخیص حرکت در دوربین بلافاصله سیستم هشدار را فعال می کند (تشخیص دستکاری). علاوه بر این ، اگر به دلیل عوامل مختلف کیفیت خواندن پلاک از سطح استاندارد پایین تر باشد ، سیستم دزدگیر فعال می شود.

ویژگی های دوربین ANPR

 • قابلیت تشخیص حالت شب و روز: در دوربینهای مداربسته ANPR تصاویر در تاریکی کامل نیز ضبط می شوند.
 • بسیار کاربردی: تصاویر و مواردی که توسط این دوربینها ضبط می شوند بر روی فضای ذخیره سازی نگه داری می شوند.
 • ضبط مدرک و سند تصویری: با استفاده از تصاویر ضبط شده توسط این ANPR ها، می توان یک مدرک و سند کاربردی جهت نمایش و اعلام سرقت یا مورد خاص را در اختیار داشت.
 • کیفیت و جنس مناسب: استفاده از جنس مناسب در این دوربین باعث شده تا در شرایط فیزیکی و آب و هوایی گوناگون نیز به راحتی به عملکرد خود ادامه بدهد.

 

[th_tag_blog]

اشتراک گذاری

[th_btn_qr]
[th_post_short_link]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Start typing to see posts you are looking for.