دی وی آر 16 کانال XVR5216AN-X

ریال50,000,000
ضبط کننده ویدئویی XVR 5216AN-X داهوا، یک دستگاه با 16 کانال و پشتیبانی از دوربینهای مداربسته آنالوگ و تحت شبکه تا کیفیت 6 مگاپیکسل با امکان مشاهده تصاویر روی گوشی همراه استفاده می شود.

دی وی آر 4 کانال DH-XVR5104HS-X1

ریال19,200,000
دستگاه دی وی آر DH-XVR5104HS-X1 داهوا یک ضبط کننده ویدئویی 4 کاناله می باشد که تصاویر دوربین مداربسته را با کیفیت فول اچ دی به نمایش می گذارد.

دی وی آر 4 کانال xvr1a04 داهوا

ریال9,500,000
دی وی آر 4 کانال داهوا مدل dh-xvr1a04 یک دی وی آر 4 کانال می باشد که از 5 دوربین مداربسته پشتیبانی می کند.قیمت dh-xvr1a04 بستگی به نوسانات ارز متفاوت می باشد که در کل مناسب می باشد.

دی وی آر 8 کانال XVR1A08 داهوا

ریال18,000,000
ضبط کننده ویدیویی داهوا مدل XVR1A08 دی وی آر XVR1A08 یکی از دستگاه های ضبط کننده ویدیویی از برند شرکت

دستگاه دی وی آر DVR وظیفه ی ثبت و ذخیره ی تصاویری که توسط دوربین مداربسته گرفته می شود را دارد که خرید دی وی آر در انواع 2 کانال، 4 کانال، 8، 16، 32 و 64 کانال تقسیم می شوند.قیمت دستگاه دی وی آر بستگی به مدل و نوع آن اعم از DVR اچ دی یا فول اچ دی در بازار متفاوت می باشد.اتصال دستگاه به اینترنت، فضای پشتیبان،قابلیت تنظیم IP از دیگر نکات حائز اهمیت می باشد.

دستگاه دی وی آر چیست؟

دستگاه دی وی آر یا دستگاه DVR، یک ضبط کننده ی ویدیویی تصاویر دوربین مداربسته است که از کلمه ی Digital Video Recorder بر گرفته شده است.دی وی آر وظیفه ی ثبت و نمایش تصویر انواع دوربین های مداربسته را بر عهده دارد که با توجه به مدل های دستگاه DVR، هر مدل قابلیت منحصر به فرد و مختص خود را دارا می باشد.نسل جدید این دستگاه ها HDDVR است که قابلیت ضبط و نمایش تصاویر آنالوگ HD با رزولوشن و کیفیت بالا را دارند.

ویژگی و کاربرد دستگاه DVR

خرید دی وی آر، قابلیت های مناسبی را جهت افزایش کنترل و امنیت یک محیط که می تواند خرید برای: فروشگاه، مغازه، اداره، کاخانه، ادارات دولتی و … باشد را، فراهم می کند.با نصب این دستگاه و اتصال آن به دوربین های مداربسته و اعمال تنظیمات، تصاویر محیط بر روی آن نمایش و ضبط می شود.

از مهمترین ویژگی ها و کاربرد های DVR می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ضبط و نمایش همزمان تصویر چندین دوربین مداربسته با کیفیت و رزولوشن بالا
 2. دسترسی آسان و محیط کاربری ساده برای کار با آن
 3. مجهز به هارد های سخت افزاری با فضا و حجم بالا برای ضبط تصاویر با کیفیت و پر حجم
 4. در اکثر موارد قابلیت اتصال به اینترنت و انتقال تصاویر بر روی بستر IP را دارا می باشند
 5. مجهز به پورت آلارم و امکان تولید صدای آلارم با تنظیمات لازم
 6. در بعضی از مدل ها قابلیت تشخیص حرکت و عبور از یک محدوده ی تعیین شده و تولید آلارم وجود دارد
 7. قابلیت ضبط صدای دوربینهای مداربسته
 8. پورت های متعدد با کاربرد های متنوع

انواع دستگاه دی وی آر

دستگاه های ضبط کننده تصاویر ویدیویی یا دی وی آر، در 2 مدل کلی تقسیم بندی می شوند که شامل موارد زیر می باشند:

 1. Stand Alone
 2. Pc Based

دستگاه Stand Alone : در این مدل، ضبط کننده ویدئویی به صورت تنها و بدون نیاز به دستگاه دیگری به ضبط تصاویر می پردازد که در سایز ها و ابعاد گوناگونی طراحی و ساخته شده است. سایز Stand alone از یک کتاب شروع می شود و تا یک کیس کامپیوتر می تواند ابعاد داشته باشد.

دستگاه Pc Based:ضبط کننده ویدئویی Pc Based با استفاده از کارت ضبط و پخش تصاویر دوربین مداربسته تحت کنترل و مدیریت یک سیستم عامل عمل کرده و امکان ضبط تصاویر بر روی هارد دیسک یک سیستم عامل امکان پذیر می باشد.

در نوع دیگری از دسته بندی این دستگاه ها می توان به انواع دی وی آر: 4 کانال، 8 کانال، 16 کانال، 32 کانال و 64 کاناله اشاره کرد که هرچه تعداد کانال dvr بیشتر باشد، قابلیت اتصال تعداد بیشتری از دوربین های مداربسته را فراهم می کند.

خرید دستگاه دی وی آر

خرید دستگاه دی وی آر

پورت های DVR

 • پورت USB : پورت های USB در این دستگاه برای اتصال فلش، موس و یا کیبورد استفاده می شوند.اتصال فلش جهت برداشت تصاویر از روی این دستگاه ها صورت می گیرد و موس و کیبورد نیز ابزار های مدیریتی و برای استفاده آسان تر می باشند.
 • پورت LAN یا اترنت: پورت LAN در دستگاه های DVR برای اتصال کابل شبکه به سوییچ و یا مودم ADSL استفاده می شود که هدف هر دو، انتقال تصاویر بر بستر اینترنت با IP می باشد.دوربین های مداربسته تحت شبکه و آی پی در این حالت بیشتر استفاده می شوند.
 • پورت HDMI : کاربرد پورت HDMI، اتصال به مانیتور کامپیوتر و نمایش تصاویر بر روی آن می باشد.
 • پورت RGB : کاربرد این پورت در دستگاه دی وی آر، اتصال مانیتور با کابل VGA به آن می باشد.
 • ALARM : این پورت برای مواقعی که نیاز به اتصال دستگاه آلارم به دی وی آر خود دارید فراهم شده است که با تنظیمات لازم با ایجاد صدایی شبیه به دزدگیر، اعلام هشدار می کند.

خرید و قیمت دستگاه دی وی آر

خرید دی وی آر یا ضبط کننده ویدئویی DVR، با قیمت و مدل های متنوعی امکان پذیر است که بهتر است قبل از خرید، به ویژگی ها و کاربردهای آن توجه لازم را داشته باشید.برای انتخاب مناسب به تعداد دوربین هایی که برای اتصال در اختیار دارید توجه کرده و تعداد کانال DVR را با توجه به آن انتخاب کنید. اگر نیاز به انتقال تصاویر ضبط شده بر روی تلفن همراه و نمایش از راه دور دارید یک دستگاه دی وی آر با قابلیت تنظیم IP و اتصال به اینترنت را در نظر بگیرید.

Start typing to see posts you are looking for.